Ankara Gülden Temizlik Firması
iletisim@ankaraguldentemizlik.com

Ankara Ofis Temizliği

STANDART OFİS TEMİZLİĞİ UYGULAMASI;

OFİS TEMİZLİĞİ MALZEMELERİ: Sprey şişesi, toz bezi, cam bezi ve çöp poşeti

OFİS TEMİZLİĞİ EKİPMANLARI: Kat arabası, Elektrik süpürgesi ve/ veya paspas arabası

KULLANILAN KİMYASALLAR: Genel temizlik maddesi ve Dezenfektan kimyasallar

OFİS TEMİZLERKEN UYGULANAN GÜNLÜK PERİYODİK UYGULAMA

1. Ofis temizliği işleminde 2. adım 50 cm – 2m arası düz yüzeylerin tozunun alınması;

Bu işleme başlarken kullanılacak bez mavi temizlik bezi ve mavi temizlik kovasıdır. Soldan sağa doğru veya sağdan sola doğru hiçbir eşya atlanmadan sırasıyla diz üstü ve elimizin uzanabileceği tablo, resim, ve diğer aksesuarların tozu alınır. Belirli bir sıra ile yapıldığı için hiç bir alan atlanmamış olur.

2. Masa üstleri temizliği;

Ofis temizliği işleminde telefon temizliği işlemi kadar masa üstlerinin nasıl temizlenmesi gerektiğini iyi bilen bir personel temizlediği eşyaları ve evrakları aldığı gibi bırakmaz ise ” Bu masa ne kadar dağınık ben toplayım havasına girerse vay halinize çünkü akşam bıraktığınız hiç bir evrağı yerinde bulamıyor olacaksınız. Keşke temizlik yapılmasaydı diyeceksiniz. Daha önce bu tarz kötü tecrübeleri yaşamış müşterilemiz masalarının kesinlikle temizlenmemesi konusunda uyarıcı cidden büyük notlar bırakmaktadırlar. Ofiste masa üstleri temizlenirken eğer masada çok fazla evrak var ise o masa temizlemeyiz uyarıcı notlar bırakırız. Entegre group temizlik şirketi çalıştırdığı tüm personellerine bu konuda gerekli eğitimi vermektedir.

3. Ofis temizliğinde zemin  temizliği;

Ofislerde zeminler farklı çeşitlerde kaplı olabilir en çok kullanılan parke ve halı kaplı zeminlerdir. Zemin halı kaplı ise elektrikli süpürge ile vakum yapılır, parke kaplı ise elektrik süpürgesi yapıldıktan sonra nemli mop ile silinir. Ofis zeminleri belirli aralıklarla zemine uygun bakım standartları uygulanır.

4. Son kontrol;

Son adımın son kontrol olmasının amacı personelin yaptığı temizlik işlemini kendisi kontrol etmesi, varsa açık cam, su ve elektriklerin kapatılması, çıkışta kapı ve kapı kollarının silinmesi amacı taşımaktadır.

Yeni yasa gereği kapalı alanlarda sigara içmek yasak olduğu için kültablası nın  boşaltılması gibi işlem basamağını kaldırdık. Eğer haala kullanan müşterilere rastarsanız kül tablasının boşaltılması işlemi 1. adımdan önce yapılması gereklidir.

WhatsApp chat